Շենքերի էներգաարդյունավետ արդիականացմանն ուղղված ներդրումների ռիսկերի նվազեցում
11 օգոստոսի 2023 Երևանի մանկապարտեզների էներգաարդյունավետ արդիականացման սոցիալական և գենդերային առավելությունների գնահատում. ուսումնասիրություն
Ուսումնասիրության հիմնական նպատակն էր՝ գնահատել «Շենքերի էներգաարդյունավետ արդիականացմանն ուղղված ներդրումների ռիսկերի նվազեցում» ՄԱԶԾ-ԿԿՀ ծրագրի ազդեցությունը Երևանի շահառու համայնքային մանկապարտեզների համար, որոնց վերակառուցումը, վերանորոգումը և ջերմամեկուսացումն իրականացվել են Ծրագրի տեխնիկական և ֆինանսական աջակցությամբ:
08 մայիսի 2023 Շրջակա միջավայրի և սոցիալական կառավարման շրջանակ և պլան
Շրջակա միջավայրի և սոցիալական կառավարման շրջանակն ու պլանը (ԲՍԿՇ/Պ) պատրաստվել է Հայաստանում իրականացվող Կլիմայի կանաչ հիմնադրամի (ԿԿՀ) կողմից ֆինանսավորվող «Շենքերի էներգաարդյունավետ արդիականացմանն ուղղված ներդրումների ռիսկերի նվազեցում» (5684) վերակազմավորման առաջարկի համար:
05 ապրիլի 2023 ՀՀ քաղաքների բազմաբնակարան շենքերի էներգաարդյունավետության վերաբերյալ սպառողների կարծիքի ուսումնասիրություն
«ՀՀ քաղաքների բազմաբնակարան շենքերի էներգաարդյունավետության վերաբերյալ սպառողների կարծիքի ուսումնասիրություն» սոցիոլոգիական հետազոտությունն իրականացվել է «Շենքերի էներգաարդյունավետ արդիականացմանն ուղղված ներդրումների ռիսկերի նվազեցում» ՄԱԶԾ-ԿԿՀ ծրագրի պատվերով «Բրեվիս» հետազոտական և մարքեթինգային ընկերության կողմից:
30 հունվարի 2023 «Հայաստանի Հանրապետության 2021թ. Էներգետիկ հաշվեկշիռ»
Էներգետիկ հաշվեկշիռը հանրապետությունում էներգախնայողության և վերականգնվող էներգիայի ցուցանիշների գնահատման, փաստագրման և մոնիտորինգի արժեքավոր միջոց է:
22 հունիսի 2021 Հայաստանի Հանրապետության համայնքներում Էներգետիկ կառավարման համակարգի և էներգետիկ կառավարչի ինստիտուտի ներդրման ուղեցույց
Ուղեցույցի հիմնական նպատակն է՝ աջակցել Հայաստանի Հանրապետության համայնքներին կարևորելու և կազմակերպելու էներգասպառման կառավարումը համայնքային սեփականություն հանդիսացող և համայնքի կողմից կառավարվող շենքերում՝ համայնքային էներգետիկ կառավարման համակարգի և էներգետիկ կառավարչի ինստիտուտի ներդրմանը միջոցով։
27 մայիսի 2021 Տնային տնտեսությունների սոցիալական և տնտեսական խոցելիության գնահատման զեկույց
«Շենքերի էներգաարդյունավետ արդիականացմանն ուղղված ներդրումների ռիսկերի նվազեցում» ՄԱԶԾ-ԿԿՀ ծրագրի (այսուհետ՝ Ծրագիր) շրջանակում 2019 թվականի նոյեմբեր-դեկտեմբեր ամիսներին իրականացվեց փորձնական հետազոտություն (Pilot Survey) Երևան քաղաքի երեք վարչական շրջանների բազմաբնակարան շենքերում:​
02 օգոստոսի 2019 Բազմաբնակարան շենքի պահպանման և շահագործման կանոններ
Բազմաբնակարան շենքի կառավարման արդյունավետության բարձրացման, էներգաարդյունավետության միջոցառումների պատշաճ պլանավորման, անհրաժեշտ ներդրումների գնահատման, շենքի պահպանմանն ուղղված ծախսերի թափանցիկության ապահովման, սեփականատերերի և կառավարիչների միջև փոխադարձ վստահության ամրապնդման նպատակով մշակվել են Բազմաբնակարան շենքի պահպանման, հուսալիության ապահովման, էներգաարդյունավետության բարձրացման և շահագործման կանոնները։
25 հուլիսի 2018 Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության տակ գտնվող մանկապարտեզների սեյսմիկ կարգավիճակի տեխնիկական հետազննության ամփոփ հաշվետվություն
Ամփոփ հաշվետվությունը ներկայացնում է Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության տակ գտնվող մանկապարտեզների սեյսմիկ կարգա­վիճակի տեխնիկական հետազննության արդյունքները:
20 հուլիսի 2018 Բնակչության սոցիալական խոցելիության գնահատում
«Շենքերի էներգաարդյունավետ արդիականացմանն ուղղված ներդրումների ռիսկերի նվազեցում» ՄԱԶԾ-ԿԿՀ ծրագրի շրջանակներում մշակվել է «Բնակչության սոցիալական խոցելիության գնահատման հիմնական մոտեցումները, չափորոշիչների և ցուցանիշների համակարգը» թեմայով հաշվետվությունը:
16 փետրվարի 2017 Ներդաշնակեցված մոտեցում կանխիկի փոխանցմանը
Ներդաշնակեցված մոտեցում կանխիկի փոխանցմանը (Harmonized Approach to Cash Transfer, HACT)
28 հոկտեմբերի 2013 Ցեմենտի արտադրության տեխնոլոգիական պրոցեսի օպտիմալացում և էներգախնայողական տեխնոլոգիաների ներդրում ՄԻԿԱ ՑԵՄԵՆՏ ՓԲԸ-ում
Սույն  էջում ներկայացված է տեղեկատվություն նախագծային փաստաթղթի մշակման փուլում գտնվող ՄԶՄ նախագծերի վերաբերյալ:
28 հոկտեմբերի 2013 Սարավան և Հեր-Հեր ՄԶՄ ծրագիր
Սույն էջում բերված է տեղեկատվություն Հայաստանում ՄԶՄ Լիազորված ազգային մարմնի կողմից հաստատված նախագծերի վերաբերյալ:

De-risking and Scaling-up Investment in Energy Efficient Building Retrofits
11 august 2023 Assessment of Social and Gender Benefits of Energy Efficient Retrofitting of Kindergartens in Yerevan, Armenia: Case Study
The main objective of the case study was to assess the impact of the “De-risking and Scaling-up Investment in Energy Efficient Building Retrofits” UNDP-GEF Project on beneficiaries of municipal kindergartens in Yerevan, which were reconstructed, renovated and thermally insulated by technical and financial support of the Project.
08 may 2023 Environment and Social Management Framework and Plan
The Environment and Social Management Framework and Plan (ESMF/P) was prepared for the Restructuring Proposal of the project De-risking and Scaling-up Investment in Energy Efficient Building Retrofits (5684), implemented in Armenia, funded by the Green Climate Fund (GCF).
05 april 2023 Study of consumers’ opinion of energy efficiency in thermally insulated multi-apartment buildings in the RA cities
"Consumers’ opinion of energy efficiency in thermally insulated multi-apartment buildings in the RA cities" survey was carried out by “Breavis” research and marketing companyin the frame of "De-risking and Scaling-up Investment in Energy Efficient Building Retrofits” UNDP-GCF Project.
30 january 2023 “2021 Energy Balance of the Republic of Armenia”
22 june 2021 Guideline for Energy Management System and Energy Manager's Institute in the Communities of the Republic of Armenia
The guideline aims to support the communities of the Republic of Armenia to organize and manage energy consumption in community-owned buildings  through the introduction of a community energy management system and the energy manager's institution.
27 may 2021 Report On Social and Economic Vulnerability Assessment of Households
In November-December 2019, a Pilot Survey was conducted in the multi-apartment buildings of three administrative districts of Yerevan, within the framework of the "De-risking and Scaling-up Investment in Energy Efficient Retrofits” UNDP-GCF project (hereinafter referred to as
20 october 2018 Survey among residents of multi-apartment buildings in Yerevan
The "Survey among residents of multi-apartment buildings in Yerevan" was conducted among the residents of 4 multi-apartment buildings (MABs) in Yerevan with the special focus on the impact of socio-economic status of household on its behavior related to the apartment heating and its readiness to cooperate with “De-risking and Scaling-up Investment in Energy Efficient Building Retrofits” Project, which will serve as a basis for accomplishing/adjusting the criteria for vulnerability assessment of households.
25 july 2018 Summary Report of Technical Surveys of Seismic Conditions for Kindergartens of the Municipality of Yerevan
The summary report reflects the results of the technical survey of seismic conditions for kindergartens of Yerevan Municipality.
20 july 2018 Social Vulnerability Assessment of Population
Report on "Social Vulnerability Assessment of Population: Main Approaches, Criteria and System of Indicators" was developed within the framework of "De-risking and Scaling-up Investment in Energy Efficient Building Retrofits" UNDP-GCF Project.
16 february 2017 Harmonized Approach to Cash Transfer
Harmonized Approach to Cash Transfer (HACT)