«Ջերմոցային գազերի արտանետումների մեղմման քաղաքականությունների և միջոցառումների չափման, մշտադիտարկման, գնահատման և հաշվետվողականության մասին» կառավարության որոշման նախագիծ
15 մայիսի 2023
«Փարիզի համաձայնագրի ներքո Հայաստանի թափանցիկության ազգային շրջանակի կառուցումը» ՄԱԶԾ-ԳԷՀ (CBIT) ծրագրի շրջանակում մշակվել է «Ջերմոցային գազերի արտանետումների մեղմման քաղաքականությունների և միջոցառումների չափման, մշտադիտարկման, գնահատման և հաշվետվողականության մասին» կառավարության որոշման նախագիծը: Աշխատանքներն իրականացրել է «Գաուսս» միջազգային խորհրդատվական ընկերությունը:

“Օn adopting the order of measuring, monitoring, estimating and reporting on policies and measures of greenhouse gas emissions mitigation” Draft Governmental Decision
15 May 2023
Օn adopting the order of measuring, monitoring, estimating and reporting on policies and measures of greenhouse gas emissions mitigation draft governmental decision has been developed in the frame of Building Armenia’s National Transparency Framework under Paris Agreement (CBIT) UNDP-GEF project. The works have been carried out by "GAUSS" international consulting company.