ՄԱԶԾ-ԿԿՀ ՀԱԾ ծրագրի շրջանակում ևս 179 ուսուցիչ վերապատրաստվել է կլիմայի փոփոխության և հարմարվողականության թեմաներով
27 օգոստոսի 2021
Օգոստոսի 24-26-ը կայացավ հանրակրթական դպրոցների և քոլեջների ուսուցիչների համար կրթական ծրագրերում կլիմայի փոփոխության և հարմարվողականության թեմաները ներառելու շուրջ հերթական եռօրյա վերապատրաստման դասընթացը: Միջոցառումը կազմակերպվել էր ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության հետ սերտ համագործակցությամբ և «Հարմարվողականության ազգային ծրագիր Հայաստանում» (ՀԱԾ) ՄԱԶԾ-ԿԿՀ ծրագրի աջակցությամբ:
Դասընթացի նպատակն էր խրախուսել կլիմայի փոփոխության թեմաների ներառումը կրթական ծրագրերում, հատուկ ուշադրություն դարձնելով հատկապես կլիմայի փոփոխությանը հարմարվողականությանն առնչվող հարցերին և դասավանդվող տարբեր առարկաներում դրանց ինտեգրման հնարավորություններին, ինչպես նաև նպաստել դպրոցների կողմից կլիմայի փոփոխությանը հարմարվողականության նախագծերի մշակմանը։

Another three-day training of teachers aimed at teachers of secondary schools and colleges took place from August 24-26. The event was organized in close cooperation with the Ministry of Education, Science, Culture and Sports of the Republic of Armenia with the support of UNDP-GCF Armenia’s National Adaptation Plan (NAP) project.
The aim of the workshop is to introduce climate change related topics into the school curricula with a particular focus on options and opportunities of integrating climate change adaptation related issues into programs of various subjects, as well as to facilitate the development of climate change adaptation projects by schools.
The three-day training was attended by 179 teachers, representing 136 public schools from all regions of Armenia.