Անտառների միջազգային տարի - 2011
ՄԱԶԾ և ԿՏԲԿ հայաստանյան գրասենյակները 2011թ. մարտի 21-ին, կազմակերպել են “Անտառների միջազգային տարի – 2011” թեմայով միջոցառում, ՄԱԿ գրասենյակի նիստերի դահլիճում:
ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեան ընդունել է 2011 թվականը որպես անտառների պաշտպանության միջազգային տարի` անտառների կայուն զարգացման, պահպանման և կառավարման վերաբերյալ իրազեկության բարձրացման նպատակով:
Միջոցառման նպատակն էր ներկայացնել ՄԱԶԾ/ԳԷՖ “Կլիմայի փոփոխության հետևանքների նկատմամբ Հայաստանի լեռնաանտառային էկոհամակարգերի հարմարվողականության բարձրացում” ծրագրի իրականացումը և ակնկալվելիք արդյունքները, որը ֆինանսավորվում է Գլոբալ էկոլոգիական ֆոնդի կողմից, որպես գլոբալ պիլոտային ծրագիր, ինչպես նաև ԿՏԲԿ հայաստանյան գրասենյակի կողմից իրականացվող “Աջակցություն Կովկասի լեռնային շրջանների համայնքային անտառների քաղաքականությանը և պրակտիկային” ԵՄ տարածաշրջանային ծրագրի իրականացման ընթացքը և անատառածածկ տարածքներին վերաբերվող խնդիրների քննարկումը:
Միջոցառմանը ներկա էին նաև պետական սեկտորի շահագրգիռ կողմերի, բնապահպանական ՀԿ-ների, Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության, Գերմանիայի դեսպանության և այլ միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիիչները:

International Year of Forests – 2011
UNDP Armenia and REC Caucasus Armenia Branch Office organized an event dedicated to the International Year of Forests – 2011, which was held on March 21st, 2011 at UN Conference Hall.
The United Nations General Assembly has declared the year of 2011 as an International Year of Forests to raise awareness on sustainable management, conservation and sustainable development of forests.
The event aimed at presentations on implementation and outputs of the UNDP/GEF project on «Adaptation to Climate Change Impacts in Mountain Forest Ecosystems of Armenia» funded by Global Environmental Facility as a global pilot and the EU funded regional project on «Fostering community forest policy and practice in mountain regions of the Caucasus» implemented by REC Caucasus and discussion on the forest sector related issues
Representatives of governmental stakeholders, environmental NGOs, EU Delegation to Armenia, German Embassy and other international organisations were present at the event.