Քաղաքային ջեռուցման ԷԱ. Հաշվետվություններ և հրապարակումներ 2010թ.
«Մինչև 5.8 ՄՎտ դրվածքային հզորությամբ պինդ, հեղուկ և գազային վառելիքով աշխատող կաթսայատների վնասակար նյութերի արտանետումների հաշվարկի մեթոդական ցուցումներ»
«Էներգասպառող սարքերի և սարքվածքների էներգաարդյունավետության պիտակավորման կարգի հաստատմանը վերաբերող ՀՀ կառավարության որոշման նախագծի մշակումը և դրա համաձայնեցումը շահագրգիռ կողմերի հետ» առաջադրանքի իրականացման ավարտական հաշվետվության լրիվ և համառոտ տարբերակները, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության որոշման նախագիծը
Ծրագրի կողմից 2009-2010թթ. ընթացքում իրականացված աշխատանքների հաշվետվությունը
Բնական գազի սակագնավորման մեթոդաբանություն (մշակվել է 2009-2010թթ.)
Էներգախնայողության նախնական գնատահում «Ապրելով Վանաձորում» ծրագրի շրջանակներում
«Ինչպես կրճատել ջերմային էներգիայի արտադրության ծախսերը». ուղեցույց կաթսայական տեղակայանքների էներգետիկ աուդիտ` նպատակը, սկզբունքները և օգուտները

Municipal Heating - Reports and Publications 2010
Final report on development of “Methodology for calculation of emissions from solid, liquid and gaseous fuel fired boiler houses with up to 5.8MW installed capacity”
Brief version of final Report on "Elaboration of draft RA Government decision on regulations concerning the energy efficiency labeling of energy consuming appliances and devices and reaching consent on that with the stakeholder parties" task and draft GoA decision and respective procedure
Full version is available in Armenian language only
Analytical Report on Heating Sector 2009-2010 (brief version)
The report presents activities of "Armenia-Improving the Energy Eficiency of Municipal Heating and Hot Water Supply" UNDP/GEF/00035799 Project during 2009-2010